Omega Direk

Omega direk, karayollarındaki güvenliği artırmak amacıyla kullanılan zemine takılan uyarıcı levhalara denir. Yapısında galvaniz adı verilen kaplama ve çelik vardır. İçeriği bu şekilde olan söz konusu direklerin özellikleri ise aşağıda verildiği gibidir.

  • · Omega direkleri çelikten imal edildiği için oldukça sağlam yapıdadır.
  • · Karayollarında kullanıldığı için direnci fazladır.
  • · Hava koşullarından etkilenmez.
  • · Omega direğinin boyu kolaylıkla ayarlanabilir.
  • · Uyarıcı ve bilgilendirici amaçla kullanıldığı için nereye ne şekilde takılacağı ayarlanabilir bir üründür.
  • · Her türlü trafik işaretini gösteren levhanın altındaki direk omega direğidir.
  • · Bu direkler süre bakımından 20 yılı devirebilmektedir.
  • · Sürekli bakım derdi yoktur. Bu sayede hem dayanıklılığının yüksek olduğunu, hem de zahmetsiz bir ürün olduğunu söylemek mümkündür.

En çok tehlikenin levhasız yollarda meydana geldiği düşünüldüğünde; trafik levhalarına sürekli bakım yapmak hem trafiğin aksamasına, hem de sayı fazlalığından dolayı maliyetin artmasına sebebiyet verecektir. Bu bağlamda bu özelliğin sağladığı avantaj oldukça yüksektir.

Omega Direk Kullanım Alanları

Omega direk, bilgi levhasıdır. Trafik işaretleri, köy ya da şehir isimleri, yol kaplaması ya da yol çalışması gibi işaretlerin yapılmasını sağlayan direklerdir. Yapısında bulunan galvaniz sayesinde kullanım süresi uzundur. Zemine bağlı bir direk olduğu için herhangi bir dönme yaşanmaz. Direklerin üzerinde bulunan delikler istenilen boyuta göre ayarlanabilmesini sağlamaktadır. Levhanın direklere bağlanması kolay bir işlemdir. Bir direk üzerine birkaç levha takılması mümkündür. Boyutlar, levhaların ölçülerine göre değişmektedir. Standart ölçülerin dışına çıkmak mümkündür. Omega direklerinin fiyatlarına dair detaylar ise aşağıda verildiği gibidir.

Omega direk bakım konusunda maliyetli bir ürün değildir. Fiyat konusunda da oldukça ekonomik bir üründür. Direğin özelliklerine bağlı olarak fiyatın değişebileceğini söylemek mümkündür. Bununla beraber ürün maliyetinin oldukça düşük olduğunu söylemek yanlış değildir.

Omega Direk Amacı

Karayolları güvenlik açısından tedbiri gerekli kılmaktadır. Trafik levhaları da karayollarında güvenliği sağlamak ve oluşacak herhangi bir tehlikeyi önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Omega direk ise bir trafik levhasıdır. Bu direkler sayesinde karayollarındaki tehlikelerin mümkün olan en düşük seviyeye indirildiğini söylemek mümkündür. Yani yollarda güvenliğimizi sağlamak ve bizlere tüm bilgileri iletmek omega direklerinin görevidir

Şimdi Ara
Sizin İçin Burdayız
Gönder